www.uciteldechu.cz

High Yoga

Příští týden se v Praze uskuteční workshop High jógy, který povede Réka Komáromi, etnobotanistka a jogínka. Její výzkumné zájmy zahrnují lékařské a rituální využití rostlin, ať už v původních nebo moderních společnostech, stejně tak jako mytologii a etiku užívání látek měnících vědomí. Doporučuji workshop nevynechat, bude to úžasný zážitek!

EDIT: workshop byl bez náhrady zrušen organizátory
…………………………………………………………………..
Kdy: 15. 1. 2020, 17:00 – 19:00
Kde: Punctum – Krásovka
Vstupné: 200 Kč

Jóga znamená „jednotu“ nebo „spojení“ k dosažení stavu fyzické, mentální, emoční a spirituální rovnováhy. Stav tohoto propojení je Jóga, radostná, blažená a naplňující zkušenost, most k „Jednotě“, v níž myšlení ustává a stává se vědomím.

Ač je tyto stavy relaxace a uvědomění přítomnosti možno navodit tréninkem, kultury napříč staletími využívaly spojenců z rostlinné říše k rozšiřování vědomí i zvýšeného uvědomování si naší „tělesné mysli“ stejně tak jako „myšlenkového těla“ a tím k zotavení ze stresu a silnějšímu propojení se sebou samými i dalšími.

Konopí je mocným rostlinným spojencem pro užití v rituálním kontextu ke směrování mysli a rostlinou navozeného „stavu“ k potřebám těla. Rozšiřuje cévy, díky čemuž obohacuje tělo kyslíkem a umožňuje hlubší zpracování vjemů, čímž mění jógové cvičení v cestu evolucí lidské páteře do bezmyšlenkovitých rozměrů vnitřního míru. Pro návštěvníky bude na místě připraven čaj z certifikovaných a legálních odrůd konopí v BIO kvalitě (s obsahem THC do 0,3%). Užití dalších bylin před začátkem workshopu je individuální volbou a nebude zajištěno.

90 minutové cvičení začne rituálem sdílení a následně bude jemným protahováním a jednoduchými dýchacími cviky zkoumat propojení celého těla. Vtlačením prostoru do fyzicky ucpaných a sevřených míst spustí vyplavení serotoninu, zatímco se páteř bude prodlužovat. Není třeba žádná předchozí zkušenost s jógou, pózy jsou založeny na mikropohybech meditativní Hatha jógy, plynoucích něžně za sebou.

Lekce bude vedena v angličtině.

Zdroj: Facebook

High Yoga
Scroll to top