menu

KONTAKT

Martin Podaril

martin(at)uciteldechu.cz
+420 776 133 652

Ahoj. Jmenuju se Martin a bude mi čtyřicet. Popsal bych se jako někdo, kdo subjektivně zkoumá alchymii svého těla a bedlivě naslouchá právě tělu a intuici. Nejčastěji pracuju se svým dechem, s pohybem, s pobyty v přírodě, s chůzí naboso, s ledovou i horkou vodou, se saunou, se sluncem, s přírodními medicínami a půsty. Snažím se také co nejméně zírat do obrazovky (náročné). Psát tužkou na papír, číst knihy. Nepoužívat večer modré světlo a nenosit mobil do ložnice.

Nutno zdůraznit, že dávám vědomě opravdu velký prostor intuici a vnitřnímu hlasu. Pozorovat západ nebo východ slunce nejdu protože někde psali, že to má blahodárné efekty, ale proto, že mě to ke slunci táhne. Přitahuje mě. Stejně jako oheň nebo voda. Miluju les a hory a přírodu obecně. Rád vyhledávám oční kontakt a pozoruju dění kolem sebe. Vyhledávám činnosti, které mě dostávají do flow. Někdy je to psaní článku, jindy jízda na longboardu a jindy třeba příprava prezentace.

Zajímají mě i technologie. Třeba měření kvality spánku nebo srdečního rytmu. Spíš jednorázové „kontroly“ než dlouhodobé sledování. Jako nejdůležitější aspekt šťastného života řadím vedle sebe-spokojenosti, vztahy s rodinou a blízkými přáteli a proto mu věnuju velkou část svého času, i když to je dost často náročná práce. Do budoucna bych rád více zkoumal energie v lidském těle (prana/chi/ki) a jejich kultivaci a více se věnoval svému druhému mozku – mikrobiomu.

Medailonek

Martin Podařil objevil poklady skryté v dechu v roce 2009 během studií na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Jeho prvním učitelem byl doc. Pavel Strnad, který mu ukázal, jaký má dýchání vliv na tělesnou stavbu a pohybovou soustavu. Jeho dalším učitelem byl Stanislav Grof, který ho zasvětil do účinků hlubokého a vědomého dýchání na emoční a psychické uvolnění. Střípky do dechové mozaiky postupně zasadili také Wim Hof, Patrick McKeown, Steve Maxwell, Troy Casey, Jamie Wheal, Andrew Huberman a další. V současné době studuje tisíce let staré techniky Pranayamy a neurologii dýchání. Pořádá individuální i skupinové praktické dechové workshopy zaměřené na uvolnění a zmírnění stresu nebo naopak získání energie a kreativity.

Klienti:
ŠKODA AUTO, ČEPS, WeWork, CEE Hacks, Confidence Digital, Paralelní Polis, Technologická agentura ČR, Innocamp a další.

Za podpory Bohemian Alchemy Institute, z.s.